Tarihçemiz

1995 yılında Altunizade’ deki Okul kampüsümüzün bünyesinde, spor salonunun ofisinin tahsisi ile bir mekan edinerek ve Eğitim Vakfımızın destekleri ile kuruldu.

Bu kuruluşu 80 li yıllardan beri arzulayan, 60 lı yıllardan beri de okulumuz beden eğitimi öğretmenliğini sürdüren rahmetli Süreyya Kayaçetin hocamız çok istemişti. İlk teşkilatlanmamızda da O’ nun katkıları büyüktü.

Kısa sürede 200 ü aşkın üyeye ulaşıldı. 1996 yılında federe olduk. İlk Yönetim Kurulu Başkanımız Turgut Özkan’ ın başta olmak üzere o zamanın yönetiminde bulunan arkadaşlarımızdan  Tayfun Kardeş, Sinan Sarp, Mehmet Taşeli, İlhami Özyurt, Erkin Okçuoğlu, Zeki Demircioğlu, Leman Alakurt, Ali Parlak, Gıyas Tüyün ve tabii ki Süreyya Hocamızın federe olmamızda, ilk şubelerin kurulmasında çok fazla emekleri geçti. Yine o yıllarda Okulumuz Baş Müdür Yardımcısı olan  Mustafa Badem ve Eğitim Vakfımızın üyelerinden Orhan Yılmaz da  bizlere hep destek olmuşlardır.

Kuruluş yıllarında ilk şubeler önce basketbol, ardından da voleybol olmuş yıldız, genç, bay-bayan ve A takımlar liglerde müsabakalara katılmaya başlamışlardı.

Gelişme yıllarında Kulüp Başkanlığında  Tayfun Kardeş, 2.Başkanlıkda da Erkin Okçuoğlu görev aldılar. Halen de bu görevi başarı ile yürütmekteler.  2005 yılına girerken Ülkemizin en çok amatör şubesi olan birkaç spor kulübünden biri olmanın gururunu taşıyorduk. Gelenekselleşen ve 16. sı  gerçekleşen  bahar yürüyüşleri   öğrencilerin çeşitli branşlarda takımlar oluşturup sporla kaynaşması, şubelerimizin düzenlediği yemekli geceler ve yeni yıl kokteylleri tüm yorgunluklarımızı alıyordu. Bazı branşlarda şampiyonluklar ve üst gruplara yükselmeler başlamıştı. Basketbol ve voleybolun yanı sıra, atletizm, masa tenisi, satranç, bisiklet, yüzme gibi şubeler de faaliyete geçmiş ve artık 500 e yakın lisanslı sporcumuz  bulunuyordu. Hızlı gelişmemizde hep yanımızda olan Okul Müdürümüz Kenan Sürbahan ve elimizi hiç bırakmayan  İl Milli Eğitim Müdür Muavini Mesut Özkaya‘nın yardımları saymakla bitmez. Yıllarca voleybol şubemizin sorumluluğunu, hiç bırakmadan üstlenen ve çilesini çeken yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Mimir’ in, masa tenisi şubesinde özverili çalışmaları ile Remzi Sarıoğlu’nun da emekleri unutulmaz. Bisiklet ve satranç şubelerinin kurulup  gelişmesine katkıları büyük olan Dr. Barbaros İrdelmen’ in gayretleri de  takdirle karşılanmıştı.
Liglerde 16 takımla mücadele eden bir Kulüptük 2005 e gelindiğinde… Takımlarımız okulumuz salonlarına antrenman için çoktan sığamaz olmuş, çevre tesislerde salonlar tutulmuştu… 2008-2009 sezonunda liglerde 20 takımla mücadele edilmekteydi. Bu sezonda voleybol büyük erkek takımımız Türkiye 2. Liginde yer almış, başarılı maçlar yapmıştır. Büyük erkek hentbol takımımız ise Türkiye 1. Liginde gösterdiği üstün performansla Türkiye Süper Ligine çıkmaya hak kazanmıştır.  Şubelerimize de hokey (salon-çim hokeyi) badminton, hentbol, eskrim, okçuluk, tenis, espor, muay thai gibi yeni branşlar eklenmiş durumda. 2020’li yıllar da Sorumluluk ve görevlerimizin daha da artmış olmasının heyacanını yaşamaktayız…