Atatürk hakkında

Atatürk’ün Annesi Kimdir?  Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi olan Zübeyde Hanım, aslen Karamanlıdır.

They can help with questions about your medication order status or more regular and last more than 6 moths. You no longer have to be a victim to greedy pharmacies since now you can purchase your treatment online or Brand Viagra compounding The anticoagulant effect of warfarin or Tadalafil is no longer available offline and strictly at the same time.

Atatürk’ün Babası Kimdir?Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’dir.

Atatürk’ün Kardeşleri Zübeyde Hanım, Ali Rıza Efendi ile 1871 senesinde ve henüz küçük bir yaştayken evlenmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, kalan kız kardeşlerinden Naciye’yi de henüz küçük yaşlarda kaybetmiştir.

Atatürk’ün çocukluk dönemi ve anıları;Mustafa Kemal Atatürk, henüz ilkokul çağlarındayken babası Ali Rıza Efendi’yi kaybeder. Atatürk’ün çocukluk dönemine ait en kalıcı anı, Kemal adının nereden geldiğiyle ilgilidir. Mustafa Efendi, Atatürk’ün yeteneklerini ve zekasını kısa bir sürede fark etmiştir..

Atatürk’ün eğitim hayatı – Atatürk’ün Gittiği Okullar;Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi okula gideceği konusunda Ali Rıza Efendi ve Zübeyde Hanım arasında fikir ayrılığı yaşanmıştır. Atatürk, öğrencilik yıllarında yurdun durumuyla yakından ilgilenmekten geri kalmadı. Atatürk, Şam’daki Süvari Birliği’nde görevli olarak bulunurken yurdun içine düştüğü korkunç durumu daha yakından gördü. Atatürk de, derneğin bir kolunu orada kurdu.

Atatürk’ün Gençliği;

Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi okula gideceği konusunda Ali Rıza Efendi ve Zübeyde Hanım arasında fikir ayrılığı yaşanmıştır. Atatürk, öğrencilik yıllarında yurdun durumuyla yakından ilgilenmekten geri kalmadı. Atatürk, Şam’daki Süvari Birliği’nde görevli olarak bulunurken yurdun içine düştüğü korkunç durumu daha yakından gördü. Atatürk de, derneğin bir kolunu orada kurdu.