WhatsappWhatsApp ile Online Destek!
Windows’ta Ekran Görüntüsü Kayıt Etme

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda ekran görüntüsünü video olarak kayıt etmek isteyenler rehber videomuzu mutlaka izlesin.

Bazen bilgisayarda yaptığımız fare hareketlerini, açtığımız sayfa ve uygulamaların ekran görüntüsünü kayıt etme ihtiyacı duyuyoruz. Windows 8 yüklü bir bilgisayarda ekran görüntüsünü almak için Windows tuşu + PrintScreen tuşlarına aynı anda basmamız ekran görüntüsünü fotoğraf olarak kayıt etmek için yeterlidir.

Ekran görüntüsünü hareketli olarak yani video şeklinde kayıt etmek istersek imdadımıza üçüncü parti yazılımlar yetişiyor. Bu yazılımlar temelde ekranda yaptığımız bütün hareketleri video olarak kayıt etme özelliğine sahip.

İster sesli, istersek sadece görüntülü yapılan bu kayıtlar, avi ya da benzeri bir formatta saklanabiliyor. İnternette bu tarz yazılımlardan yüzlercesini bulmak mümkün. Bazı yazılımlar ücretsiz iken gelişmiş özelliklere sahip olan versiyonlar için ödeme yapmak gerekiyor.

Birçok yazılım var

Rehber videomuzda Windows’ta ekran görüntüsü almak için CamStudio isimli ücretsiz uygulamayı kullandık. İster bütün ekranı, istersek de ekranın bir kısmındaki hareketleri kayıt edebilen uygulama camstudio.org adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Yazılımı bilgisayara kurduktan sonra açtığımızda karşımıza basit ama kullanışlı bir arayüz çıkıyor. Arayüz üzerinde bulunan kırmızı renkli kayıt tuşuna bastığımızda ekran görüntüsü alınmaya başlıyor.

Windows’ta ekran görüntüsü almanın detayları rehber videomuzda:

[youtube id=”w5S52Bb0968″ width=”100%” height=”350″]

BİLGİLER
tarafından 18 Ağustos 2013 - 23:11 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 3 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
0004976
Bugünkü Ziyaretler : 67
Dünkü Ziyaretler : 40
Bu Ay: 1881
Bu Sene : 4931
Toplam : 4976
Bugünkü Hitler : 169
Toplam Hit : 29897
Çevrimiçi Kişiler: 1
IP Addresiniz: 47.128.60.100